Irena Moszczyska

Lipoliza iniekcyjno-kawitacyjna

Przez kilka ostatnich lat do tkanki tłuszczowej, celem jej redukcji wstrzykiwano fosfatydylocholinę. Efekty były różne, często zabiegowi towarzyszył nasilony stan zapalny ostrzykiwanej okolicy.
Nowy preparat – jaki zastosowaliśmy do intralipoterapii,
który zawiera bardzo niskie stężenie fosfatydylocholiny, carnitynę i peptydy biomimetyczne okazał się środkiem bardzo skutecznym.

Peptydy biomimetyczne to syntetyczne związki chemiczne działające na zasadzie wiernego naśladowania naturalnych, obecnych w organizmie substancji sterujących procesami metabolicznymi oddziaływującymi bezpośrednio na komórki docelowe. Zawarty w ich składzie Dekapeptyd 4 wspomaga spalanie i rozbijanie tkanki tłuszczowej oraz odpowiada za napięcie i wygładzenie skóry , która po redukcji tkanki tłuszczowej nie staje się luźna i wiotka.

Jako chyba jedyny nie tylko zmniejsza ilość tłuszczu w komórce ale niszczy samą komórkę tłuszczową , co przez wiele lat wydawało się niemożliwe.

Zabieg polega na ostrzyknięciu  okolicy w której chcemy pozbyć się tkanki tłuszczowej opisanym preparatem  a następnie przeprowadza się 20-30 minutowy masaż specjalnym aparatem wykorzystującym kawitację  ultradźwiękową z dużą głowicą.
Zabieg ten pozwala na równomierne rozprowadzenie preparatu w tkance tłuszczowej a uwolniony tłuszcz odprowadza do naczyń limfatycznych i żylnych.

ostrzykiwanie 

ultradźwięki01

Po takim zabiegu konieczne jest zwiększenie aktywności fizycznej na okres co najmniej 7 dni , gdyż inaczej uwolniony tłuszcz będzie w ok. 50 % magazynowany w wątrobie pod postacią glukagonu a następnie odłożony w innych tkankach. Zwiększona aktywność fizyczna w tym okresie spowoduje zużycie glukagonu do dostarczenia organizmowi energii.

Intralipolizie możemy poddać następujące okolice:   brzuch, uda, boki ciała, tzw. bryczesy, ramiona, okolice nadkolanowe oraz podbródek – ta jednak okolica nie może być głowicą gdyż głowicy nie wolno kierować w stronę narządów wewnętrznych.

Oczywiście w zależności od grubości tkanki tłuszczowej którą chcemy usunąć  liczba zabiegów wynosi od 1 do 5. Zwykle do osiągnięcia pożądanego efektu.

Podobnie postępujemy w przypadku cellulitu . Nasz aparat ma kilka  trybów pracy w zależności od rodzaju cellulitu z jakim mamy do czynienia. Inaczej leczy się obrzękowy a inaczej włóknisty. Zawsze zabieg polega na głębokim ostrzykiwaniu i masażu głowicą a następnie aktywności fizycznej i masażu w domu.

przed zabiegiem  po zabiegu