Irena Moszczyska

Crystalys – wypełniacz na bazie hydroksyapatytu wapnia

Untitled-114

Crystalys to wypełniacz na bazie hydroksyapatytu wapnia (CaHa) służący do poprawy objętości skóry oraz modelowania kształtu twarzy. Preparat zawiera 55,7% hydroksyapatytu wapnia, dzięki czemu dwa razy szybciej stymuluje fibroblasty do produkcji naturalnego kolagenu, natychmiast wypełnia i harmonicznie wiąże się z tkanką dając naturalny wygląd. Dwa razy szybciej regeneruje, wygładza skórę przywracając twarzy idealne proporcje. Dzięki temu nie tylko wypełnia i wygładza zmarszczki, ale też wspomaga biorewitalizację skóry. Produkt ten jest biokompatybilny i biodegradowalny.

Crystalys gwarantuje natychmiastowy i długotrwały efekt, który może utrzymać się nawet do 2 lat, w zależności od wstrzykiwanej ilości, właściwości skóry oraz wieku pacjenta. Jego działanie jest natychmiastowe: zapewnia efekt modelowania i liftingu. Dzięki swoim właściwościom, Crystalys zapewnia trwały, naturalny wygląd skórze. Jest na tyle uniwersalny, że można go stosować niemal na całym obszarze twarzy: od brwi po linię szczęki.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu

  • powiększenie policzków
  • wypełnienie w obszarze jarzmowym,
  • modelowanie linii żuchwy,
  • odnowa grzbietowej powierzchni dłoni,
  • spłycenie bruzd nosowo-wargowych,
  • modelowanie ramion,
  • korekta linii marionetki,
  • korekcja płatków ucha.

Crystalys-hydroksyapatyt-wapnia-budowa-kolagenu-

 

Przygotowanie do zabiegu

Jest to zabieg właściwie bezinwazyjny dla organizmu, do którego nie trzeba się specjalnie przygotowywać lub odbywać po nim rekonwalescencji. Po zakończeniu zabiegu pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności. Bezpośrednio po zabiegu może dojść do miejscowego obrzęku i zaczerwienienia, które ustępuje po 2-3 dniach.

Zabieg jest odczuwalny, jednak ból związany ze wstrzykiwaniem preparatu jest minimalny. Ze względu na komfort pacjenta można zastosować znieczulenie miejscowe za pomocą kremu znieczulającego.

Opis zabiegu

Zabieg trwa zazwyczaj 15-60 minut i polega na podaniu preparatu w wybranych miejscach, określonych indywidualnymi potrzebami pacjenta. Preparat podawany jest kaniulą lub cienką igłą w tkankę skórną na odpowiednią głębokość. Po tak przeprowadzonym zabiegu, wykonuje się masaż ostrzykiwanego obszaru skóry, co dodatkowo zapewnia prawidłowe rozmieszczenie preparatu w tkankach. Przez kilka dni po zabiegu konieczne jest powtarzanie takiego masażu samodzielnie.