Irena Moszczyska

Karboksyterapia

Karboksyterapia oznacza kontrolowane zastosowanie medycznego dwutlenku węgla (CO2) w celu poprawy krążenia w tkankach, przyspieszenia metabolizmu,redukcji tkanki tłuszczowej, stymulacji fibroblastów do produkcji nowego kolagenu, a także tworzenia nowych naczyń włosowatych.

Terapia dwutlenkiem węgla jest metodą naturalną,mało inwazyjną,biokompatybilną, której skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzone są licznymi badaniami klinicznymi. Zabiegi z użyciem dwutlenku węgla pozwalają uzyskać bardzo dobre rezultaty w poprawie elastyczności skóry i redukcji jej wiotkości. Doskonałe wyniki uzyskujemy w przypadku cieni,obrzęków i zmarszczek wokół oczu. Za pomocą CO2 leczymy również rozstępy oraz blizny. Bardzo wysoką skuteczność zabiegów uzyskujemy także w przypadku walki z cellulitem, redukcji miejscowo zlokalizowanych depozytów tłuszczu oraz w celu modelowania ciała po zabiegach liposukcji.

Powyżej zostały przedstawione tylko niektóre z zastosowań karboksyterapii.Metoda ta posiada również wiele wskazań typowo leczniczych. Przykladem są źle gojące się owrzodzenia nóg, obwodowe powikłania cukrzycowe, tarapia przerosłych blizn i źle gojących się ran chirurgicznych, a także w leczeniu choroby Raynaud i obrzęku limfatycznego.

Zabieg karboksyterapii jest wysoce skuteczny,bezpieczny i mało inwazyjny. Dzięki najnowszej technologii podgrzewania dwutlenku węgla zabiegi nie są bardzo bolesne (bolesność zabiegów jest zmienna osobniczo,dla większości pacjentów karboksyterapia jest zabiegiem mało bolesnym), nie wymagają żadnego przygotowania do zabiegu, a czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki. Cykl zabiegowy obejmuje zazwyczaj od 5 do 15 zabiegów. Przeciwwskazania do stosowania terapii to ciężka niewydolność płuc, serca oraz nerek.

Główne obszary zastosowań:

– redukcja intensywnego cellulitu
– alternatywa do liposukcji
– minimalizowanie rozstępów
– usuwanie zmarszczek
– przywrócenie jędrności i elastyczności skóry twarzy oraz całego ciała
– redukcja podwójnego podbródka
– minimalizacja worków i cieni pod oczami
– wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów